21 Mart 2009 Cumartesi

Fener Cuma Oynamasın

Cumartesi sabahı baş ağrısıyla uyanmaktan sıkılmaya başladım. Mümkünse Fener Cuma oynamasın, bizde haftasonuna en azından huzurlu başlayalım.

Bursaspor 2-1 Fenerbahçe

20 Mart 2009 Cuma

Var Hocam Var

Maçın ardından Hamburg teknik direktörü Martin Jol, "Galatasaray tarihinde böyle bir şey var mı bilmiyorum. 2-0 geriden gelip, 3-2 kazanmak imkansız gibi bir şeydi." demiş.
Halt etmiş.

Aptal Çekirge

- Hani yavrucum televizyonda oynuyor
- Bonanza!
- Hani hocası onu bir hayvan adıyla çağırıyor
- Teesüf ederim hocam yoksa bana inek mi demek istiyorsunuz?
- Zıplayan bir hayvan..
- Ha kurbağa!
- Yok pire!
- Tebrik ederim demek ki pireymiş..
- Hayır.. çekirge! çekirgeaaaaaa!!!
- Bildin mi dizinin adını?
- Evet bildim.. İhtiyar delikanlı..
Galatasaray 2- 3 Hamburg

18 Mart 2009 Çarşamba

Marca'nın gözü Fener'de

İspanyol Marca gazetesi Guiza haberlerinden sonra Roberto Carlos'u Real Madrid seçim malzemesi olarak kullanmaya başladı. Birazda Kazım'ı yazıp, La Liga'ya transferine sebep olsalar parası neyse verip abone olacağım Marca'ya.

500

500. postu karalarken beşer şaşmasın niyetiyle ipek halı dokuyan genç kız misali ince eleyip sık dokuyayım dedim ama onların evlenme çağına gelince halıyı tezgahta bırakıp kocaya kaçmaları gibi, bende yazıyı neredeyse yarım bırakıyordum.
Daha derin içeriği 1000. yazıya erteleyip, önce okuyanlara sonrada yazılarıyla katkıda bulunan kuzen Puskas ve kardeşim Hikoya teşekkürlerimi iletip, çoğunun başını bilipte sonunu getiremediği şu üçlükle 500. yazıyı "Ordinaryüs"'e hediye edeyim.

Ver Lefter'e yazsın deftere,
Bitti kalem, doldu defter,
Bu alemde tek kral Lefter

16 Mart 2009 Pazartesi

Lahana Turşusu

Futbol Zirvesin'den (Ntvspor) yeni bir Sergen Yalçın incisi;

SY: "...Fenerbahçe'nin şampiyon olamayacağını biliyordum ama son 2 haftada (Sivas ve Kayserispor maçlarından bahsediyor) oynadığı topu görünce korktum. Kocaeli maçında ise Fenerbahçe özüne döndü..."

Fenerbahçe'nin şampiyon olma ihtimali neden korkuttuysa doğuştan Şekersporlu Sergen Yalçın'ı.

15 Mart 2009 Pazar

Barros Benim "Futbol Canımı" Sıkıyor

Maçın bitmesine 10 dk var ve skor Galatasaray lehine 2-1 devam ediyor. Son haftalardaki üstün performansını gösteren Galatasaray, kaleci ikramlarıyla girdiği 3 pozisyondan ikisini değerlendirince maçta öne çıktı.
Kendini sürekli yere atan Milan Baros ise benim futbol keyfimin içine etti.Edit: Colman, Milan'ların hası Rapaic'e nazire yaparcasına topa vurup De Sanctis'i Mondragon yapınca skor dengelendi.

Trabzonspor 2-2 Galatasaray