25 Mart 2010 Perşembe

Müsabaka Sonunda Arkasına Skor Yazmayı Unutmayın

Eskiden maç biletlerinin köşesinde "Müsabaka Sonuna Kadar Saklanacak" yazardı. Ben ise belki sağlamcı memur zihniyetimden, kuvvetle muhtemel aklıevvel taraftarlık halimden arkasına maç skorunu yazdığım o kağıt parçalarını atmaya kıyamam.

Elbet bazıları özel de olsa diğerlerinden, her birinin kendine has hikayesi var...

Şeytan Rıdvan'ı tribünde izleme şansına eriştiğim ilk maç, KDV dahil 60.000 liralık Sarıyer bileti. Uche'nin Fenerbahçe'nin  lig tarihindeki 2000. golünü, 90. dakikaya bıraktığı Fenerbahçe-Trabzonspor maçı. Noluyor ya diyemeden Galatasaraylı kardeşler, yarım saatte 3 olan, sonucu 0-4 ile tescillenen Sinyor Terim'e hoşgeldin maçı. Galli gayrimüslimin Ulubatlı payesine kavuştuğu, meşhur Türkiye Kupası finali. Ve de hatta arkasında 0-2 yazan bir sinema bileti. Gidilemeyen Galatasaray maçının uğursuzluk getirmesi ihtimalini bertaraf etmek adına maç saatine denk getirilen ancak ters tepen bir John Woo filmi, Broken Arrow. 

Sakın umutlanmayın ama sarının yanındaki kırmızılar, sinemaya gitmek hatasına bir kez daha düşmedim.

21 Mart 2010 Pazar

Yaşasın

Fenerbahçe Acıbadem ile Galatasaray arasında 16 Mart akşamı oynanan bayanlar Türkiye Kupası çeyrek final maçında kazanılan set ardından Galatasaray taraftar forumunda yaşanan benzersiz sevinç.

Kol Kola

Trabzonspor 1-0 Galatasaray

Uçmayanın...

Maçın kritiği heryerde. Fenerbahçe, maçı gol pozisyonuna girmeden tamamladı. Yığınla gol pozisyonuna girip değerlendiremezken, rakibin ilk ziyaretinde ağları bulduğu maçlardansa benim taraftar olarak elbet tercih ettiğim bir durum 1-0'da olsa galibiyet.

Guiza'nın jeneriklik golü harici maçtan hatırımda kalan tek hadise ise açık kaldığı 10 saniye içinde fotoğraflanması başarılan bu pankart. İçinde ne küfür ne hakaret olan pankarta polisin tepkisi sert oldu ve hangi akla hizmet zorla kapattırıldı.

"Hepiniz Fahişe Evladısınız" yazan pankartları açık tutan kolluk kuvvetti, 4. Murat kadar hoşgörü ile yaklaşamadı uçmak eylemine.

Vakti zamanında Hezarfen'de Galata kulesinden kanatlanmıştı halbuki...
Fenerbahçe 1-0 Gaziantepspor