24 Mart 2009 Salı

Arda Turan

Ülke topraklarının son senelerde yetiştirdiği tartışmasız en büyük yıldızlardan biridir Arda Turan. En yeteneklisi mi diye soracak olursanız belki evet amma velakin en büyüğü mü diyecek olursanız hayır.
Hasan Şaş ile aynı tepsiden baklava yemenin zararları Arda'nın futbol stilinde ve futbol dışındaki tavrında oldukça etkili olmuş durumda. Sahayı sürekli enine katetmesinin yanı sıra, 2 sene öncesine göre gelişme kaydetse de hala topu ne zaman ayağından çıkaracağı konusunda sıkıntıları var.

Dünya kupasından sonra milli kahramanımız Şaş'ı Avrupa'nın dev kulüplerine pazarlayan Fenerbahçeli medya, bu sefer Arda üzerinden aynı oyunları oynamakta. Genç yaşta bunca sorumluluğun altına giren Arda ise, geçtiğimiz hafta yaşanan buhrandan sonra önce kameraların karşısında onları desteklemek zorundayken sorumluluklarını yerine getirmeyen rakip takım taraftarlarına sitemlerini gönderip, ardından ligde gelen mağlubiyetten sonra takım arkadaşlarının emeğini hiçe sayarak sadece onu tribüne çağıran kendi taraftarlarına hoş gözükmek adına dakikalarca sergilenen mizansenin parçası olmuştur.

Gücü tükendiği vakit Hasan Şaş misali kendi tribünleri tarafından ıslıklanması, yada bir başka ağabeyi Emre Belözoğlu misali yalandan bir kaç takım dolandıktan sonra, 3 kuruş fazlasına o rakip taraftarların önünde eğilmesi beni şaşırtmayacaktır. Peşin peşin söyleyeyim.

Bugün en büyük Galatasaraylı olan Arda, yarın "Arda cimbomun anasını..." sinkafına gülerek yanıt vermesin yeter bana.

2 yorum:

Juan y Fer dedi ki...

Hello,
If Turkey wants to have any option against Spain, I think that it needs the best Arda Turan in both games.
Regards,
http://saqueneutral.blogspot.com/
(a blog about sport in English and Español)

Okechukwu dedi ki...

Thanks juan but i think tuncay will be the key player for turkey especially at Bernabeu.
Arda needs lots of luck to play well in these kind of tough matches.