8 Temmuz 2009 Çarşamba

Koyacağı zamanı bilir O, sen merak etme


Ecnebilerin unique bizim eskilerin ise nev'i şahsına münhasır dedikleri adamlardandır Aykut Kocaman.

Balet zerafetiyle top oynarken sahada, "Maçları anlatırken, zevk duyarak anlatmıyorum. Sadece görevimi yapıyorum. Bu kadar. Benim tanıdığım futbol bu değil. Benim hatırladığım tüm futbolcular bir sanatkar edasıyla sanatlarını icra ederdi. Şimdi futbol fabrikasyon olmuş." diyen duayen Orhan Ayhan'a yaptığı işten haz duymasını sağlayan son adamlardan Aykut Kocaman.

1996 senesinde ki unutulmaz maçın ardından "Trabzonsporlu arkadaşlarım için üzülüyorum, hiçbir şey çok fazla abartılmamalı..." diyebilecek yürekte bir adam Aykut Kocaman.

Malatyaspor'un hocası iken; "Hedef için şunu söyleyebilirim: Öncelikli olarak iyi futbol oynamak, iyi sonuçlar almak. Yöneticisiyle, oyuncusuyla rakiplerin de insan olduğunu bilerek, onlara saygı gösteren bir grup yakalamak." söylemiyle karşılıklı saygının altını kalınca çizen adam Aykut Kocaman.

Rakip Fenerbahçe dahi olsa haksızlığa olan tepkisini "Madem sistem böyle işliyor ve bir kurban istiyor, şu andan itibaren teknik direktörlüğü bırakıyorum." şeklinde dile getirebilen, ancak yılmadan mücadeleyi sürdürmenin gerekliliğine inandığı için geri dönen adam Aykut Kocaman.

Barış Tut'un "Kocaman Bir Adam Sıradışı Bir Teknik Direktörün Portresi" adı altında ismine kitap yazdığı bir adam Aykut Kocaman.

"Nasıl oldu da Fenerbahçe’den son yıllarda böyle bir adam çıktı dedirten adam. " diyen "adamın" aksine, Fenerbahçe'nin ta kendisidir Aykut Kocaman.

Fenerbahçe Spor Kulubü'nün Sportif Direktörü Aykut Kocaman.


Alex'in karşılıklı mutabakatın ardından çalışmalara geç başlaması üzerine takımın kaptanın vaktinde gelmesi gerektiği üzerine fikrini beyan eden Aykut Kocaman'ın bu söylemine sığınıp ardından adamlığını bahane ederek Fenerbahçe ve Aykut Kocaman'ın otoritesini linç etmeye çabalayanlara sözüm...

Aykut Kocaman Fenerbahçeli, ve hepinizin şu anda hemfikir olduğu üzere adam. Yarın bir gün sportif duruş adına söylemleri kanınıza dokunursa sakın ha unutmayın tarihe düştüğünüz notları.

Hiç yorum yok: