3 Ağustos 2009 Pazartesi

Son Yolculuk

Başta benim biricik kuzum olmak üzere evdeki hatun kişiler kazan kaldırmaya başlamıştı son aylarda. Fb Tv, NtvSpor ve belgesel kanalları harici televizyon kanallarının varlığını inkar eden tavrımız ve tv kumandaları üzerinde ki mutlak hakimiyetimiz onlar için çekilmez hale getirmişti sihirli kutuyu.

Brezilyalılar'ın transferi açıklandığı akşam, manasız FbTv alışkanlığımızın karşılığını aldık. Oyuncuların golleri dönmeye başladığı vakit, bütün evi susturdu. Ulu Camii'den yayınlanan mevlit kandilini izlercesine sessizce izledik hepberaber. Son aylarda iyiden iyiye azalan sesi, Fenerbahçesin'den aldığı moralle gürleşti ve "Çok iş yapar bunlar, hem gençlerde. Satar para bile kazanırız. Di mi?.." dedi.

Evet baba, çok iyi topçular dedim. Onay bekleyen gözlerinin içine bakıp da hayır demenin mümkünatı vardı sanki...

Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece dağlar kadar sabır gerektiren sürecin başlangıcı oldu bizim için. Maaile hastanenin önünde yükselen ateşin düşmesi için dua ederken, günler geçtikçe bizim içimize düşen ateş alevlendikçe alevlendi. Cumartesi akşamı Fenerbahçe-Bolu maçını hastanenin karşısındaki dükkanda izlerken, kayınbiradere "Abi Honved maçını da burda izleriz artık Perşembe akşamı..." dedim... İçim buruldu ve toplamak için ".... inşallah o güne kadar çıkar babam hastaneden..." derken, abim "Daha uzun zaman burdayız." dedi uzun bir of çektikten sonra.

Perşembe akşamı babam çıktı gerçekten hastaneden. Abimin dediği gibi bizi haftalarca bekletmedi hastane kapılarında. Kıyamadı belki de başta kızına sonra bizlere. Guiza golleri atarken Macar kalesine; o beyazlar içinde, en metanetlimiz bile göz yaşlarına boğulmuş yollara düştük bir kez daha. Teşbihsiz son yolculuktu bu yaptığımız.

Kara kızın bana emanet, Fenerbahçen milyonlara. Rahat uyu...

7 yorum:

M.T dedi ki...

Başın sağolsun kardeş...

massimo dedi ki...

Başın sağolsun...

Tarjeta Amarilla dedi ki...

Basin sagolsun dostum...Topragi bol olsun...

tozlu parkeler dedi ki...

Başın sağolsun.

Okechukwu dedi ki...

dostlar sağolsun arkadaşlar...

Sekhranikos dedi ki...

Allah rahmet eylesin.

NYG dedi ki...

Başın sağolsun...