12 Ocak 2010 Salı

Eurocup'ta Güzel Gece

Grup maçların sonuncusunun oynandığı geceye başlarken ilk 16'ya kalma ihtimali olan iki Türk takımı da bunu başardı.

Galatasaray'ın işi Telekom'a nazaran daha kolay, en azından daha makuldu. Grup ikinciliği için çekiştiği İtalyan ekibi Teramo'yu Abdi İpekçi'de yenmesi halinde bir üst türe çıkacaklardı ve Jasaitis'in bileğine (5/8 üç sayı isabeti) kurban istedikleri sonucu aldılar.

Galatasaray CC 87-80 Teramo Basket

Telekom'un durumu ise daha karışıktı. Belçika deplasmanında grubun galibiyetsiz ekibi Spirou'yu yenmek muhtemeldi ancak aynı dakikalarda oynanacak maçta lider çıkmayı garantilemiş Bilbao'nun St. Petersburg'u yenmesini bekleyeceklerdi. Açıkçası ben Bilbao'nun Rusya'dan galibiyetle dönebileceğini hiç düşünmüyordum maçtan önce, ama İspanyollar beni yanılttı ve uzatmaya giden maçın ardından Rus ekibini mağlup ederek Telekom'a ilk 16 yolunu açtılar.

Telekom maçı Belçika'da tamamlandıktan sonra, durumun kritik olduğundan haberdar Belçikalı yayıncılar yayını kesmeyerek Türk Telekom oyuncularının heyacanını bizim eve kadar ulaştırdı. Öncelikle hassasiyetleri sebebiyle Belçika televizyonu yetkililerine, ardından da önce izlediği maçı, sonra euroleague.net üzerinden okuduğu St. Petersburg maçını başarıyla anlatan Trt spikeri Gökhan Özer'e teşekkürlerimi sunarım.

St. Petersburg 88-89 Bilbao Basket
Spirou Basket 61-74 Türk Telekom

Hiç yorum yok: