21 Eylül 2009 Pazartesi

Eurobasket 2009 #4


Blogger erişimi kısıtımızdan ötürü yazamaz oldum son zamanlarda, varsa takipçileriniz kusurumuza bakmasın...*...demişim son eurobasket postunda. Hidayet'i ihmal etmişim ancak. Bunca senedir basketbolun en üst düzey platformunda oynayan bir oyunucunun son topları bu kadar yanlış kullanmasına anlam veremiyorum. Ömer Onan'ın fark 2 sayıyken maçı bitirmek için atıpta sokamadığı 3 sayıyı öne çıkaranlar olacaktır ancak, Ömer'in elinin sıcak olduğu bir günde attığı şut doğru, sokamaması ise şanssızlıktı kanımca.

*Çeyrek finalde kaybedilen maçın ardından, 8. liğin daha üstüne çıkmamız pekte olası değildi zaten.

*Grupta yendiğimiz iki takımın final oynaması, turnuvadaki ilk 2 mağlubiyetimizi aldığımız takımların ise bronz madalya mücadelesi vermesi ilginçti.

*2001'den bu yana madalyaya bu kadar yakın olduğumuz bir turnuvayı ilk sekizin en altında bitirmemiz üzerinde durulması gereken bir hadise. Fransa ve Rusya mağlubiyetleri turnuvanın Yunanistan maçından sonra gidişatındaki olağan süreç olarak algılanabilir ancak, özellikle kaybedilen Yunanistan maçının iyi analiz edilmesi ve milli takımın saha içi liderinin kim olduğunun kararının iyi verilmesi gerekiyor.

*İspanya'nın şampiyon olması, turnuvaya katılan takımların kadrolarını değerlendirince normal sonuçtu.

2 yorum:

zafer dedi ki...

sen her ne kadar bana katilmasan dahi;
bence bir an once sportif basari konusunda en az senin kadar totemleri olan, takinitli kocumuz Bogdan Tanjević`ten kurtulmamiz lazim

Okechukwu dedi ki...

Fenerbahçe'den mi bahsediyoruz milli takımdan mı?