15 Haziran 2009 Pazartesi

Efes Pilsen Duruşu?

Kuzen Pazar akşamı evlenince bizim maçı izleme şansımızı elimizden aldı. Ufak kuzen Puşkaş ise telefonun diğer ucunda sağolsun izlemiş kadar içine soktu beni maçın. Maçın bitmesine yakın telefonum çaldı ve aşağıdaki diyalog gerçekleşti:

Ben Uche: Hayırlı bir şey söyle...
Kuzen Puşkaş: Verdi maçı şerefsiz verdi!
BU: ?
KP: !!!

Hakemlerin serinin başından beri tavrı belirleyici oldu. İşlerine gelince sert oynattılar, gelmeyince her temasa çaldılar. İşin ilginç yanı bu tavırları nedense hep çubuklunun aleyhine oldu. Kaya Peker, oyunun adı futbol olsa her maç biri kendini yere atmaktan diğeri rakibinin formasını çekmekten çift sarı kartla oyun dışı kalacakken bizim üst düzey hakemlerimiz faul bile çalamadılar Kaya'ya. Çalınan son kasti faul işin kreması ancak benim konuya ilişkin fikrim serinin altıncı maçında bu sefer kantarın topuzunu Efes'in başına vuracak olan mhk'nin askerleri, serinin son maça taşınmasına yardım edecek ve son maçta bu sefer ortaya yönetmeye çalışacaklardır. Becerebilecek meziyete sahipler mi oda ayrı bir tartışma konusu.

Kapağın ters dönmesi umuduyla...

Efes Pilsen 74 - 68 Fenerbahçe

PS: Alper Öcal (Lambuja) kurala ilişkin muhteşem bir yazı kaleme almış. Okuyupta anlamak isteyenler için Lambuja'nın altında saklı.

Hiç yorum yok: